Sdílet na Facebooku

Pár pěkných map Chalkidiki

Tady jsme pro vás vybrali pár pěkných map poloostrovu Chalkidiki. Jedná se o čtyři celkem zajímavé mapy, přičemž některé by vám mohli pomoci se skutečně na Chalkidiki zorientovat, tak abyste se zde neztratili, až zde budete na vaší dovolené. Pokud hledáte opravdu podrobné mapy, tak vám doporučujeme například mapy.cz, mapy.1188.cz nebo maps.google.com.

Regiony Chalkidiki (1200 x 769 px, 143 Kb) Z první mapy asi moc informací nevyčtete, ale je celkem pěkně graficky zpracovaná a navíc je na ní hezky vidět administrativní členění Chalkidiki. Mimochodem, kdybyste dumali, co jsou ty prapodivné klikyháky na mapě, tak je to Řecká abeceda tzv. alfabeta.

 

Fyzicko geografická mapa (1694 x 1199 px, 453 Kb) Tato druhá mapa už je poznání informativnější a hlavně má písmo psané latinkou. Je z ní krásně vidět vertikální i horizontální členitost Chalkidiki plus zvýrazněny některé přístavy.

 

Zjednodušená mapa (1200 x 674 px, 83 Kb) Třetí mapa vám přijde vhod asi nejvíce, je totiž maximálně zjednodušená a díky tomu i čitelná. Na mapě tak lehce rozeznáte hlavní silniční tahy a nejdůležitější města. Z posledních výhod této mapy zmíníme ještě tipy na jednotlivá muzea v zelených rámečcích.

 

Obecná mapa Chalkidiki (1280 x 801 px, 145 Kb) Čtvrtá mapka je v mnoha směrech asi tou nejlepší. Je to takový kompromis všech předchozích. Takže v ní najdete vše důležité, ale na druhou stranu nic nadbytečného, takže je i velmi dobře čitelná. Ze všech map na této stránce jí jednoznačně doporučujeme.

 

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.