Sdílet na Facebooku

Chanioti

Haniotis, Chaniotis je turistické město zhruba uprostřed severního pobřeží poloostrova Kassandra. Jedná se opravdu typické letovisko, kde žije pouhých 948 stálých obyvatel. V létě je ale toto číslo nutno vynásobit alespoň deseti. Zajímavé je, že na rozdíl od sousedního Polychrona, které je vyloženě možné označit za město apartmánů, tak Chanioti si přeci jenom udržuje ráz města a ne všechny ulice vypadají stejně.

Hlavní vliv na to má asi náměstí, které je ve středu města a tvoří přirozený středobod života obce. Na náměstíčku je malá kašna obehnaná zelení. Okolní uličky jsou plné všemožných obchůdků a restaurací. Taková zajímavost je, že ulice z náměstí směřují šikmo, což také není moc obvyklé. Ve většině letovisek jdou směrem od vody, možná aby to návštěvníci neměli moc daleko.

Na pobřeží v centru města se pak nachází rozlehlý městský park. To je také celkem unikum. Určitě je mnohem příjemnější dívat se za pláží na příjemnou zeleň stromů, než když si tam lidi z nejbližších apartmánů suší plavky. Naproti parku se pak na zeleném ostrůvku nachází krásně upravený městský kostel.

Pokud byste se vydali dál, tak narazíte na v letních měsících vyschlé odvodňovací koryto, které tu čeká na zimní přívalové deště. A hned za ním je také poměrně velký hotel Pella beach.

Chanioti je zajímavé městečko, které tepe v rytmu turistických sezon. Přesto si zachovává alespoň kousek své původní podoby a zajímavé atmosféry. Rozhodně to tedy není nějaké sterilní turistické místo.

V okolí se nachází hodně lesů i když byly těžce poškozeny při požáru v roce 2006.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.