Sdílet na Facebooku

Kallithea

Kallithea je menší obec na zhruba ve středu severního pobřeží poloostrova Kassandra. Žije tu jen pár stovek stálých obyvatel, v létě je ale oblíbeným centrem turistického ruchu. Kallithea se nachází na křižovatce dvou hlavních silnic. Jedna vede do hlavního města poloostrova Kassandra ve vnitrozemí a druhá podél pobřeží do dalších turistických letovisek. Další fakt je, že se Kallithea nachází na kopci a k moři je nutné sestoupit o 50 metrů níže

Možná proto se z Kallithei stalo oblíbené místo obchodu a nakupování. Křižovatky skutečně vždycky vybízely k zastavení. V Kallithei není problém narazit na zboží všeho druhu. Centrum města působí jako jedna velká nákupní zóna, kde se obchody s oblečením a suvenýry střídají s restauracemi a cukrárnami nabízející výbornou zmrzlinu.

Obec má ale něco i pro milovníky historie. A to nejenom malý kostelík hned vedle hlavní silnice, kde je i krásný výhled na moře. Ale když sestoupíte níže k moři, tak tu na vás čekají pozůstatky chrámu Amonn Zeuse. Jedná se sice jenom o základy původního svatostánku, ale i tak podobných památek v okolí moc není.

Pozůstatky chrámu jsou hned vedle moře, které je zde stejně krásně čisté a teplé jako kdekoliv jinde na Chalkidiki.

Nádherně modré moře Kallithei, žádný přístav zde není a tak menší lodě kotví kde můžou.

Trosky Zeusova chrámu se nachází blízko moře.

Nový kostel se nachází směrem do vnitrozemí.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.