Sdílet na Facebooku

Letovisko Pefkochori

Pefkochori je oblíbené letovisko na jihu Chalkidiki na poloostrově Kassandra. Až do roku 1965 neslo městečko jméno Kapsochora. Pefkochori se nachází na severovýchodním pobřeží poloostrova, 3 km jihovýchodně od Chanioti, 4 km severně od vnitrozemského Agia Paraskevi a 92 km jihovýchodně od Soluně. Současný název Pefkochori pak znamená „borovicová vesnice“ a upomíná na tyto krásné stromy, kterých kolem města i v kopcovitém vnitrozemí rostě opravdu hodně.

Trvale zde žije kolem 1.600 obyvatel. V létě se ale Pefkochori mnohonásobně rozrůstá zásluhou turistů na 10.000 – 15.000 lidí. Ostatně velká část města se skládá z turistických apartmánů a hotelů. Pefkochori leží přímo na hlavní silnici, takže je výborně dopravně dostupné.

  

Velkou výhodou města oproti svým sousedům je asi 100 metrů dlouhé kamenné molo. To slouží nejenom ke krásným procházkám, ale hlavně u něj mohou kotvit i větší lodě. Takže odsud vyráží nebo se různé výletní plavby do širokého okolí.

Pobřeží po celé délce města pak tvoří pláže. Ty jsou krásně písčité a čisté s pozvolným vstupem do moře. Uprostřed města jsou pláže betonovými hrázemi rozděleny do mnoha malých lagun. Tyto hráze však nejsou nijak velké, takže pořád máte dojem, že jste na jedné velké pláži. V této části je pláž ale poměrně úzká. Na okrajích města je daleko více prostoru.

  

Kolem pláže samozřejmě vede nezbytná promenáda, která se hlavně v noci stává centrem života. Všude kolem je spousta stánků a restaurací. To samé naleznete i ve většině bočních ulic. Zajímavé je historické centrum obce, které se nachází až za hlavní silnicí asi půl kilometru ve vnitrozemí. Toto centrum je sice malé a kromě místního kostela zde moc památek nenajdete, nicméně zdejší křivolaké uličky a malé dlážděné náměstíčko obklopené tavernami má příjemnou atmosféru.

Pefkochori je krásné letovisko. Nachází se hodně stranou, takže na nějaké výlety za památkami to tu moc není. Kromě těch lodí samozřejmě. Nicméně pokud toužíte hlavně po pohodlné dovolené plné koupání a ochutnávání místních gurmánských specialit, tak zde budete opravdu spokojeni.

Více se můžete dozvědět na oficiálním webu http://mypefkohori.com (v angličtině).

  

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.