Sdílet na Facebooku

Letovisko Siviri na jihu Kassandry

Siviri je malé pobřežní letovisko zhruba uprostřed jižního pobřeží poloostrova Kassandra. Nachází se asi 5 kilometrů od hlavního města poloostrova, které se také jmenuje Kassandra. Odtud vede také hlavní silnice, díky čemuž je obec dobře dopravně dostupná. V obci trvale žije jen pár desítek obyvatel.

Siviri je poměrně hodně mladé letovisko. Spousta apartmánových domů zde vyrostla teprve nedávno. Přeci jenom je zde ale pořád větší klid, než na rušném severním pobřeží poloostrova.

Obec se nachází v malém dolíku. Siviri dokonce protíná koryto menšího potoka, které je ale v letních měsících většinou vyschlé. Okolo obce jsou lesy a spousta zeleně. Směrem do vnitrozemí pak i pole.

Zdejší pláž je písčito-oblázková. Je čistá ale poměrně úzká. Na severní straně je navíc ohraničena nízkými útesy a hlavně skalami. Na jihu pak pozvolna pokračuje do ztracena až do místa, kde se také pobřeží začíná poměrně ostře zvedat.

Letovisko je krásné, nové a poměrně idylické. Kolem pláže je malá promenáda a samozřejmě nechybí ani spousta taveren a obchůdků okolo.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.