Sdílet na Facebooku

Nea Fokea

Nebo také Néa Fókaia je menší městečko s 1.721 obyvateli na severu poloostrova Kassandra. Fokea se nachází 10 kilometrů od brány na polooastrov – města Nea Potidaea. Nea Fokea je velice zajímavé a pěkné město, není to jenom vyloženě turistická aglomerace. To hlavní asi je, že se nachází v kopcovité krajině, takže je hodně členité. K hlavní pláži musíte sestoupit z asi 50 metrů vysokých útesů. To přeci jenom obci dodává trochu na velkoleposti a zajímavém panoramatu.

Mají zde také malý přístav obklopený jen pár restauracemi. Na skále na druhé straně města se pak tyčí strážní věž svatého Pavla. Ta byla vybudována kolem roku 1.400 a sloužila jako velitelství Emmanuelovi Papasovi během války o řeckou nezávislost. Pod věží se také nachází neméně malebný kamenný kostelík. Strážní věž je symbolem města a je vidět z dálky.

  

Centrum města se nachází ve vnitrozemí za hlavní silnicí. Ulice jsou hezky pravoúhlé a nechybí celkem rozlehlé náměstí uprostřed. Kolem je spousta obchůdků a možností občerstvení. Do toho všeho také apartmány, kterých je tu také hodně, ale přitom ne tolik jako v jiných městech.

Nea Fokea je zajímavé místo, které určitě neminete jestli míříte na poloostrov Kassandra. Pokud zde nebudete rovnou ubytování, tak se sem alespoň vydejte na krátký výlet, protože toto městečko rozhodně patří k těm zajímavějším na Chalkidiki.

  

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.