Sdílet na Facebooku

Nea Skióni

Nea Skióni (řecky Νέα Σκιώνη) je menší turistická obec na jižním pobřeží poloostrova Kassandra. Nachází se spíše ke konci poloostrova. Trvale zde žije necelá tisícovka obyvatel, v létě sem ale přijíždí mnoho návštěvníků. Vesnice má svůj vlastní přístav pro menší lodě, čímž se rozhodně každá obec na Chalkidiki chlubit nemůže.

Zajímavostí je, že se dlouho jednalo opravdu jenom o ospalou vesničku na okraji zájmu. Vodovod a telefonní linky sem byly zavedeny až v 50. letech a všechny silnice byly zpevněny až kolem roku 1980.

Dnes Nea Skióni žije převážně z turistů a cestovního ruchu. Proto byl velkou pohromou požár ze dne 26. srpna 2006, který zpustošil hlavně lesy okolo Nea Skióni. Popelem lehlo ale i několik domů a vil. Všichni místní obyvatelé a turisté museli být evakuováni.

Obec má celkem kompaktní tvar a největší ruch je kolem přístavu. Kolem přístavu jsou pak hned pláže. Ty jsou písčité, sem tam s hromady menších oblázku přinesených vlnami. Nea Skióni je určitě výbornou volbu při výběru dovolené na Chalkidiky. I když je zde turistů také hodně, přeci jenom to nejsou takové davy jako na severním pobřeží Kassandry.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.