Sdílet na Facebooku

Polychrono

Polychrono je vyloženě turistické město nacházející se zhruba uprostřed východní části poloostrova Kassandra. Charakter Polychrona krásně určuje počet obyvatel. V zimě se jedná ospalé městečko s tisícovkou obyvatel. V létě se naopak Polychorno mění na rušné letovisko, kde je klidně víc jak 10.000 lidí. Většina Polychrona je tak de fakto složena z turistických apartmánů a hotelů. Skutečně zde najdeme jeden apartmán vedle druhého. Většinou se jedná o tří patrové budovy (plus mínus jedno patro) a samozřejmě nemůžou chybět obligátní balkonky u každého pokoje.

Výjimku tvoří střed města, kde jsou ulice lemovány kavárničkami, restauracemi a obchody se vším možným (turistického harampádí tu najdete opravdu spoustu). Hlavní promenády jsou vlastně dvě, jedna kolem moře, kde převládají hlavně větší restaurace (často hotelové) a nebo naopak vyloženě malé stánky trhovců. Druhá hlavní ulice vede souběžně vzdálena cca 150 metrů. Zde jsou spíše kavárničky a menší restaurace a samozřejmě obchody včetně běžných samoobsluh.

Klidné nejsou ani boční ulice a to především ty, které spojují tyto dva hlavní bulváry. V bočních uličkách mířících od moře do vnitrozemí není problém objevit ani vyloženě unikátní místa a restaurace. Například třeba i tradiční špinavou hospodu, kterou mají v oblibě hlavně místní. Dokonce nechybí ani česko-řecká restaurace, kde vám přinesou jídelní lístek v češtině, mají české pivo a servírky umí česky. Samozřejmě i jídelníček je sestaven tak, aby jste si mohli zkusit tradiční řecká jídla, a přitom jste nebyli nuceni k experimentům.

Hledat v Polychronu trochu jiná „normální“ místa je dost obtížné. Jedinou výjimkou je snad kostelík v centru. U kterého je mimochodem free wifi. V jedné zapadlé uličce jsme také objevili zbytky starodávného mlýnu, ale to je asi tak vše. Velká část města prostě vypadá tak nějak stejně.

Největším lákadlem Polychrona je samozřejmě pláž. Ta se táhne na pobřeží přes celé město a pokračuje do ztracena do obou stran. Žádný přístav zde nemají, což je škoda, protože to jenom umocňuje jednolitost města. Ostatně ono to asi má dobrý důvod v tom, že vstup do vody je zde velmi pozvolný a někde budete stačit třeba i 100 metrů od břehu. Voda je zde samozřejmě nádherně čistá, teplá a taky bez většího množství otravných mořských potvor. Ježci zde samozřejmě také jsou jako v Chorvatsku, ale zdaleka ne tak ve velkém množství. Na plážích dominuje písek. Koupání na v Polychronu je tak doslova ideální hlavně pro rodiny s dětmi.

Co se týká možností výletů, tak v tom je Polychrono trochu slabší. Pěšky se můžete vydat do vnitrozemí a k želvímu jezírku nad městem. Jinak je v okolí většinou monotonií vyprahlá kopcovitá krajina. Okolní města jako Chanioti nebo Evdos jsou víceméně stejné. Pokud tedy chcete vidět něco zajímavějšího tak musíte sednout do auta, zaplatit si výlet lodí nebo si třeba půjčit skůtr.

Polychrono je turistické město. Jestli máte rádi ležení u vody a večer se vydat do restaurace v rušném centru, tak se vám zde bude určitě moc líbit. Jestli naopak preferujete spíše kulturu nebo klid, tak zvažte dovolenou spíše jinde.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.