Sdílet na Facebooku

Řecko – poloostrov Chalkidiki

Vítejte na stránkách, které se zaměřují na Chalkidiki. Nachází se v severní oblasti Řecka. Jedná se o jedno z nejznámějších a nejkrásnějších částí jižního Balkánu.  Chalkidiki je charakteristické na mapě zejména proto, že vypadá jako stopa se třemi prsty. Díky tomu je na mapě nepřehlédnutelný a každý si ho mnohokrát všiml.  Právě teď však máte možnost se s námi podívat jaké vlastně toto území je.  Jaké krásy v sobě ukrývá.  Zda je příroda plná palem nebo jestli se tu spíš setkáte s malými keříky. To a ještě mnohem víc se dozvíte na chalkidiki.ikn.cz

Na jakou oblast se zaměříme?  Z jihozápadu Chalkidiki začneme od jednoho z nejznámějších řeckých měst Soluní, nebo chcete-li řecky Thessaloniki. Tento název si zapamatujte. Bude vás totiž prováze při cestách po Řecku na mnoha místech a mohlo by se lehce stát,  že netrefíte tam kam potřebujete, když nebudete vědět, že Thessaloniki je vlastně Soluň. Dále půjdeme po stopě na východ, přes prsty Kassandreia, Sithonia a Agion Óros, na kterém se nachází hora Athos, kde najdeme slavné kláštery.

Určitě se dostaneme trochu dále na severovýchod do nádherného města Kavala, kde najdeme starobylý hrad s rozsáhlým opevněním. A nebyli bysme v Řecku, kdyby tady nebyl žádný ostrov. My se podíváme na nejsevernější ostrov jménem Thassos, který opravdu stojí za návštěvu a je také častým cílem dovolených nejen českých ale i zahraničních turistů.

Také se vám pokusíme nabídnout nejčerstvější informace, spousty tipů na výlety, základní informace o dopravě, nebo aktuální předpověď počasí. Také vás pozveme do zábavní parků a aquaparků a poradíme vám co určitě ochutnat. Zkrátka zde nejdete vše co potřebujete vědět a co vám pomůže k příjemným a nezapomenutelným zážitkům a krásnému prožití vaší dovolené na Chalkidiki.

Za celou redakci vám přejeme příjemnou návštevu těchto stránek.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.