Sdílet na Facebooku

Thassos: Dějiny ostrova Sirén

Ostrov Thassos je opředen legendami. Tento nejsevernější řecký ostrov by podle antických mýtů údajně bájným ostrovem Sirén. Ty lákaly námořníky do svých spárů, díky zpěvu. Thassos své jméno získal prý podle prince Thassose. Ten, když hledal svou sestru Evropu, kterou unesl Zeus v podobě býka, dorazil na tento ostrov a usadil se tady.

Krásy ostrova Thassos

Existuje ještě jedna teorie, která se jeví pravděpodobnější, je, že ostrovu se říkalo „Dasos“, čož je v překladu „les“. Thassos byl dříve pokryt hustými lesy, také dnes, když přijíždíte, respektive připlouváte, na ostrov, pak si každý všimne většího počtu stromů než na kontinetu. Také proto se říká Thassosu „Zelený drahokam“.

Thassos z jednoho z vrcholků ostrova

A pozor, na ostrově nic nezkoušejte, ochranu nad ním drží bájný Herkules. Ostrov byl osídlen již od pravěku. V sedmém století před naším letopočtem se přistěhovali lidé z města Paros. Jejich moc byla, díky obchodu s mramorem a zlatem, vínem a olejem, obrovská. V té době byly postaveny také mramorové hradby.

Thassos

Jejich části zůstaly dodnes. Na ostrově se ještě vystřídali Makedonci, Římané, Benátčené a Turci. Od roku 1912 byl spolu s Chalkidiki připojen k řeckému státu.

1 Komentář

Eva napsal/a:

Dobrý den, opravte si tu hrubku – ve slově jeví.
A hradby se postavily-možná bude lepší, když se vyhnete takovým větám-napište hradby byly postaveny a je to:-)
S pozdravem
Eva

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.