Sdílet na Facebooku

Pláže na Chalkidiki: Nejkrásnější a nejdelší v Řecku

Opravdu, pláže na Chalkidiki jsou velice dlouhé. Dohromady mají neuvěřitelných 500 Km. To v Řecku nemá obdoby. Navíc jejich velkou předností oproti ostatním plážím v celém světě je jejich čistota. Dokonce 41 pláží dosáhlo na ocenění „Modrá vlajka Evropské unie“. To jen potvrzuje, že moře a pláže jsou fyzicky i biologicky velice čisté.

Pláž na Chalkidiki

Pro zajímavost, v Řecku platí zákon, že moře a pláže patří všem. Proto všechna zařízení jsou alespoň 30 metrů od moře, a tím je zajištěn veřejný přístup.  To je opravdu vynikající věc, nemůže se totiž stát, že si nějakou opravdu krásnou a atraktivní pláž nedostali, kvůli to že je mají soukromé hotely, nebo jiné organizace.

Chalkidiki beach

Jaké tedy jsou pláže na Chalkidiki? Většinou se budete moci procházet po oblázkových plážích. Také tu najdete písčité, nebo takové napůl. každopádně dávejte pozor, protože obvzláště kamínky se dokáží ohřát tak silně, že bez bot nebo pantoflí se nedá jít po pláži. Většina pláží je s pozvolným vstupem do moře. Na Chalkidiki můžete také objevovat nové plážičky skryté mimo civilizaci. Ty vám poskytnou i dostatek soukromí.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.