Neos Marmara na Sithonii

Neos Marmara je řecké město, které se nachází na Chalkidiki, konkrétně na západním pobřeží poloostrova Sithonie. V současné době má město Neos Marmara přes 2800 obyvatel a od Thessaloniki (Soluň) je vzdáleno 125 kilometrů. Jedná se o opravdu malebné a turisticky velmi oblíbené městečko. Obec leží pod strmými kopci a obklopuje zátoku, jenž tvoří přirozený přístav určený především pro menší lodě. V samotném městě je jenom pár velmi malých ale útulných plážiček. Hlavní městská pláž začíná u jižního okraje města a táhne se až k Porto Carras.

neos_marmara_1

Pokračování článku »

Letovisko Pefkochori

Pefkochori je oblíbené letovisko na jihu Chalkidiki na poloostrově Kassandra. Až do roku 1965 neslo městečko jméno Kapsochora. Pefkochori se nachází na severovýchodním pobřeží poloostrova, 3 km jihovýchodně od Chanioti, 4 km severně od vnitrozemského Agia Paraskevi a 92 km jihovýchodně od Soluně. Současný název Pefkochori pak znamená „borovicová vesnice“ a upomíná na tyto krásné stromy, kterých kolem města i v kopcovitém vnitrozemí rostě opravdu hodně.

Pokračování článku »

Letovisko Afytos

Afytos je vesnice na severní straně poloostrova Kassandra. Jedná se o oblíbené turistické letovisko ležící na pobřeží mezi dalšími letovisky Nea Fokea a Kallithea. Na okraji města vede hlavní silnice míříc podél pobřeží a nebo také do hlavního města poloostrova Kassandreii. V Afytosu trvale žije kolem 1.300 obyvatel. V létě sem ale přijíždí tisícihlavé zástupy turistů.

Pokračování článku »

Letovisko Siviri na jihu Kassandry

Siviri je malé pobřežní letovisko zhruba uprostřed jižního pobřeží poloostrova Kassandra. Nachází se asi 5 kilometrů od hlavního města poloostrova, které se také jmenuje Kassandra. Odtud vede také hlavní silnice, díky čemuž je obec dobře dopravně dostupná. V obci trvale žije jen pár desítek obyvatel.

Pokračování článku »

Nea Skióni

Nea Skióni (řecky Νέα Σκιώνη) je menší turistická obec na jižním pobřeží poloostrova Kassandra. Nachází se spíše ke konci poloostrova. Trvale zde žije necelá tisícovka obyvatel, v létě sem ale přijíždí mnoho návštěvníků. Vesnice má svůj vlastní přístav pro menší lodě, čímž se rozhodně každá obec na Chalkidiki chlubit nemůže.

Zajímavostí je, že se dlouho jednalo opravdu jenom o ospalou vesničku na okraji zájmu. Vodovod a telefonní linky sem byly zavedeny až v 50. letech a všechny silnice byly zpevněny až kolem roku 1980.

Pokračování článku »

« Starší články