Thassos: Dějiny ostrova Sirén

Ostrov Thassos je opředen legendami. Tento nejsevernější řecký ostrov by podle antických mýtů údajně bájným ostrovem Sirén. Ty lákaly námořníky do svých spárů, díky zpěvu. Thassos své jméno získal prý podle prince Thassose. Ten, když hledal svou sestru Evropu, kterou unesl Zeus v podobě býka, dorazil na tento ostrov a usadil se tady.

Krásy ostrova Thassos

Pokračování článku »

Suvenýry z Thassosu

Ve všech letoviskách na Thassosu se setkáte hlavně v letním období se spoustou krámků a krámečků různým malých i velkých prodejců. Suvenýrů a dárečků je na ostrově dost a dost. Hlavně v hlavním měste ostrova Thassos je veliký výběr všeho.

Večerní přístav na Thassosu

Hlavně tradiční řecké výrobky jakou jsou různě velké řecké vázy, krásné šperky ze zlata nebo třeba z mušlí, vynikající olivový olej a další. Samozřejmě tu koupíte i klasické zboží denní potřeby. Na Thassosu také ochutnejte místní med, ve specializovaných krámečcích se vám z velkého výběru zatočí hlava.

Pokračování článku »

Thassos: Kde se vykoupat

Pláže na ostrově Thassos jsou jednoduše nádherné a rozmanité. Na své si přijdou jak milovíci lehátek, slunečníků nebo občerstvení, tak i ti, kteří touží po soukromí a nebo mají rádi zapomenuté pláže. U většiny břehů na Thassosu jsou, narozdíl od pevninského pobřeží, pláže písčité.

Thassos pláž

Pozvolný přístup do moře a kvalitní plážový servis jen podpoří váš zážitek. Pokud budete chtít vyhledat prázdná zákoutí pláží na Thassosu, vyražte dále od obydlených center. Třeba od letoviska Thassos se dá najít volná pláž zhruba pět minut chůze od centra.

Pokračování článku »